KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 7998045
nr 799 8045
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Gouache, Yrjö Edelmann (f. 1941), Kvinnostudie. signerad. Edelmann. motivets mått: 48x35
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 17 december 2012
17/12 11:51:43
- Klassiska
Yrjö Edelmann
Läs mer om Yrjö Edelmann
Gouache